Medarbejdere Bioteknologi og kemiteknologi

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Bioteknologi og kemiteknologi ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Agneessens, LauraPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogaslma@eng.au.dk5250, 0.05
Ali, Ahmed Ali AbdelmaksoudGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringahmed.ali@eng.au.dk3141
Álvarez-Vallina, LuisLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringlav@eng.au.dk+45238230773141, 02.28
Ambye-Jensen, MortenPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biorefiningmaj@eng.au.dk+45935080095250, 239
Anankanbil, SampsonPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringsampsonanankanbil@eng.au.dk3141
Andersen, AnetteLaborantInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringanette.andersen@eng.au.dk+4587155541+45213795751.1.23
Andersen, Christian DybdahlInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringchr.dybdahl@eng.au.dk
Aryal, NabinPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasaryalnabin@eng.au.dk+45206554155250
Bentien, AndersLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologybentien@eng.au.dk+45303695155250, 226
Birgisson, SteinarPh.d.-studerendeInstitut for Kemisteinar@chem.au.dk+45871553671511, 330
Catalano, JacopoAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologyjcatalano@eng.au.dk+45233546935250, 131A
Chen, MenglinAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanofiber technology and cellular engineeringmenglin@eng.au.dk
Chowdhury, AlbaruneInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringalbarune@eng.au.dk
Christiansen, Heidi GrønbækLaborantInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringheidig.christiansen@eng.au.dk+45201205675250, 213
Clausen, CasperPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologycasperc@eng.au.dk+45224000015250, 019
Dalby, FrederikPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringfd@eng.au.dk+45935085515250, 212
Drazevic, EmilPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologyedrazevic@eng.au.dk+45935083455250
Eser, Bekir EnginPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringbekireser@eng.au.dk3141
Feilberg, AndersLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringaf@eng.au.dk+45308960995250, 213
Feldberg, ThomasLaborantInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologyfeldberg@eng.au.dk+45514448895250, 214
Feng, LuPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogaslufeng@eng.au.dk+4591454277L30
Friis, Jakob EgePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Applied Surface Chemistryfriis@eng.au.dk5250, 019
Guo, ZhengLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringguo@eng.au.dk+45871555283141, 01.18
Hansen, Christoffer BjerremandPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Plastics and Polymer Engineeringxoffer@eng.au.dk5250, 019
Hansen, Michael JørgenSeniorrådgiverInstitut for Ingeniørvidenskab - Biological and Chemical Engineeringmichaelj.hansen@eng.au.dk+45216227105250, 215
Harwood, Seandean LykkeVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringsdlh@eng.au.dk
Henriksen, MartinPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Plastics and Polymer Engineeringlahn@eng.au.dk+45251384135250, 019
Hernandez, Veronica MosetPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasveronicam.hernandez@eng.au.dk+4521845308
Hinge, MogensLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Plastics and Polymer Engineeringhinge@eng.au.dk+45227705555250, 224
Hjorth, MaibrittLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasmaibritt.hjorth@eng.au.dk+45408259885250, 2.40
Hsieh, Chia-WenPost doc.Institut for Ingeniørvidenskab - Biorefiningchsi@eng.au.dk+45506509445250, 238
Hussain, AbidInstitut for Ingeniørvidenskab - Immunological Engineeringabid.hussain@eng.au.dk
Iruthayaraj, JosephAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Applied Surface Chemistryji@eng.au.dk5250, 245
Jabs, FredericGæste PHDInstitut for Ingeniørvidenskab - Immunological Engineeringjabs@eng.au.dk3141, 02.29
Jensen, Bettina Elisabeth BrøggerPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Plastics and Polymer Engineeringbebj@eng.au.dk5250, 245
Jensen, Jesper KampVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringjk@eng.au.dk+459350854923648238
Jensen, MadsPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasmbje@eng.au.dk5250
Johannsen, IbLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Biorefiningibj@eng.au.dk+45213560505250, 222
Johansen, Martin BundgaardPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Flow Process Technologybundgaard@eng.au.dk5250
Johansen, Rasmus RanchPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologyjohansen@eng.au.dk5250, 241
Jørgensen, Mathias LindhVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringmlindh@eng.au.dk+45617303783141, 02.18
Kai, PeterSeniorrådgiverInstitut for Ingeniørvidenskab - Biological and Chemical Engineeringpeter.kai@eng.au.dk+45935086225250, 215
Kasper, PernillePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringpeka@eng.au.dk+45935080145250, 2.12
Khataee, AmirrezaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologykhataee@eng.au.dk+45935083975250, 008
Kilsgaard, Bjørn SjøgrenPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologybsk@eng.au.dk+45607095135250, 019
Kjeldsen, Kasper TroestVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Plastics and Polymer Engineeringktk@eng.au.dk+45607588535250, 245
Kjeldsen, Theis AjsMaskinmesterInstitut for Ingeniørvidenskab - Biorefining, Foulumtak@eng.au.dk+45268546748210, L38
Kristensen, Mette BirchPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologymettebk@eng.au.dk5250, 008
Kristensen, PeterLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringpk@eng.au.dk+45203690973142, 1.21
Larsen, Camilla KjeldgaardStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringcamillakjeldgaard@eng.au.dk
Li, JingboPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringjingboli@eng.au.dk3141, 01.15
Lindhardt, Anders ThyboeLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Flow Process Technologylindhardt@eng.au.dk+4523823086+45871567235250
Lund, Puk P. SwaneLaborantInstitut for Ingeniørvidenskab - Cell engineeringpl@eng.au.dk+45935083853141, 2.31
Lykkemark, SimonPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Cell engineeringsimonl@eng.au.dk
Malekian, BentolhodaInstitut for Ingeniørvidenskab - Biorefining, Foulum
Malthesen, Britt AmbyLaborantInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasbritt.malthesen@eng.au.dk+4520684456+4587157552
Marzocchi, SilviaGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringsilvia.marzocchi@eng.au.dk
Melchjorsen, Connie JenningLaborantInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringcjm@eng.au.dk+45513596543142, 01.17
Miehe, MichaelaPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Immunological Engineeringmiehe@eng.au.dk3141, 02.31
Mikkelsen, KasperStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringkm@eng.au.dk
Moore, DaleVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Biorefiningdmoore@eng.au.dk5250
Mshanetskyi, LeonidGæstInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasleonid.mshanetskyi@eng.au.dk
Møller, Henrik BjarneSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogashenrikb.moller@eng.au.dk+4540531596+4587157646
Nguyen, Hiep DinhPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Plastics and Polymer Engineeringhiepnguyen@eng.au.dk+45503047505250, 245
Nguyen, QuynhPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringquynh@eng.au.dk+45211863245250, 212
Nielsen, MajaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasmaja.nielsen@eng.au.dk+45306623135250, 008
Nikolic, MiroslavPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biorefiningmirn@eng.au.dk5250, 239
Noer, Karoline WestenInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogaskaroline.westen.noer@eng.au.dk
Nygaard, Jens VingeLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomechanics and Mechanobiologyjvn@eng.au.dk+45418931703141, 1.38
Nyord, TavsSeniorrådgiverInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringtavs.nyord@eng.au.dk+45206055335250, 241
Ottosen, Lars Ditlev MørckSektionslederInstitut for Ingeniørvidenskab - Biological and Chemical Engineeringldmo@eng.au.dk+45513716715250
Pedersen, Jacob NedergaardPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringjnp@eng.au.dk+45255222623141, 1.24
Pedersen, Maja StaffeldtLaborantInstitut for Ingeniørvidenskab - Biological and Chemical Engineeringmajasp@eng.au.dk5250, 130
Pérez, BiancaPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringbperez@eng.au.dk+45871555283141, 01.16
Pérez Matínez, Luis CarlosPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologyluis.perez@eng.au.dk+45935080645250, 131A
Plum, MelanieInstitut for Ingeniørvidenskab - Immunological Engineeringm.plum@eng.au.dk
Poborsky, MichalStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Molecular Engineeringmp@eng.au.dk
R. Kolahchi, AhmadPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Plastics and Polymer Engineeringark@eng.au.dk5250
Sokol, MartinPostdocInstitut for Molekylærbiologi og Genetik - Genekspression og Genmedicinmsokol@mbg.au.dk1131
Spillner, EdzardLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Immunological Engineeringe.spillner@eng.au.dk+45211863963141, 02.30
Sun, ShangdeGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringsunshangde@eng.au.dk
Sørensen, Janni AnkerstjerneLaboratoriefunktionærInstitut for Ingeniørvidenskab - Biorefiningjaas@eng.au.dk+45935080075250, 129
Sørensen, Karen Marie JuulDANDRITE - Nykjær Groupkmjs@dandrite.au.dk1171
Sørensen, Morten KjærulffPostdocInterdisciplinary Nanoscience Center - INANO-Kemi, iNANO-husetmoks@inano.au.dk
Wang, ManPraktikantInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringmandy1995@eng.au.dk1.22
Ward, Alastair JamesAkademisk medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - Manure Technology and Biogasalastair.ward@eng.au.dk+4541122494+4587157645
Wedege, KristinaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologywedege@eng.au.dk5250, 008
Widzisz, Katarzyna MagdalenaTraineeInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringkwidzisz@eng.au.dk
Xu, RuodanPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanofiber technology and cellular engineeringruodan.xu@eng.au.dk
Yang, JingwenGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringyjw@eng.au.dk
Yao, HongqingPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Air Quality Engineeringhongqing.yao@eng.au.dk5250, 213
Zhou, YeGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Lipid Biotechnology and Engineeringyezhou@eng.au.dk
Østedgaard-Munck, David NicolasPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Membrane and Sensor Technologydnmunck@eng.au.dk+45222439275250, 019