Medarbejdere Byggeri og bygningsdesign

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Byggeri og bygningsdesign ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Acharya, KarthikeyaPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasksacharya@eng.au.dk3210
Andersen, Lars VabbersgaardProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitaslva@eng.au.dk+4531121781+45 3112 17813210
Andersen, Lise KjærPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural and Concrete Analysislian@eng.au.dk+4561763005+45617630053210, 05.088
Bartzanas, ThomasPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasthomas.bartzanas@eng.au.dk3210
Bruns, MiguelGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Designmbruns@eng.au.dk3210, 110
Cheng, QiongyiGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumqiongyi.cheng@eng.au.dk
Garcia Alvarez, MariaVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - (Day)Lighting Designmaria.garcia.alvarez@eng.au.dk
Gautam, Khem RajPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitaskrg@eng.au.dk3210
Georgakis, Christos ThomasProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Monitoring and dynamicscg@eng.au.dk+45511574783210, 05.157
Gisladottir, ArnthrudurPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabarg@eng.au.dk
Hedegaard, Rasmus ElbækPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energyreh@eng.au.dk+45617073783210, 05.017
Holm, JørgenTeknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasjho@eng.au.dk+45418930563210, 00.029
Jensen, Stina RaskPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicssrj@eng.au.dk+45935087683210, 04.072
Juul, Martin Ørum ØrhemPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Monitoring and dynamicsmj@eng.au.dk+45408108703210, 05.075
Kabel, ThomasVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitastk@eng.au.dk+45513445853210, 05.091
Kamari, AliakbarPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsak@eng.au.dk+45525282803210, 04.072
Kania, Jakub GabrielPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringjgk@eng.au.dk+45236043573210, 04.106
Kirkegaard, Poul HenningProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsphk@eng.au.dk+45233592233210, 04.072
Knudsen, Michael DahlGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energymdk@eng.au.dk3210
Kristensen, Martin HeinePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energymhk@eng.au.dk+45237377183210, 05.017
Kristoffersen, Julie CarøePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Monitoring and dynamicsjck@eng.au.dk+45602004053210, 5.075
Krogh, Peter GallProfessor MSOInstitut for Ingeniørvidenskab - Designpkrogh@eng.au.dk+45935083913210, 04.110
Li, HaoPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumhao.li@eng.au.dk+4587157634
Liu, TonghaiPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumtonghai.liu@eng.au.dk
Lodahl, Michael RosenlundPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringmirl@eng.au.dk+4556404673+45515178113210, 04.106
Neve, Hasse HøjgaardPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementhn@eng.au.dk3210, 05.019
Osterhaus, WernerProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - (Day)Lighting Designwerner.osterhaus@eng.au.dk+45418932283210, 03.114
Pedersen, Theis HeidmannPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energythp@eng.au.dk+45208220703210, 05.017
Petersen, SteffenLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energystp@eng.au.dk+45418933473210, 03.114
Purup, Pil BrixPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energypil@eng.au.dk3210, 05.017
Ramanujan, DevarajanAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasdevr@eng.au.dk+45935088483210
Rasmussen, Majken KirkegårdAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Designmkirkegaard@eng.au.dk3210, 04.110
Rasmussen, TroelsVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Designtroels.rasmussen@eng.au.dk3210, 04.110
Rong, LiAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationli.rong@eng.au.dk+45935083903210, 03.129
Santolini, EnricaGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationenrica.santolini@eng.au.dk3210
Simonsen, Thomas RyePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringthrs@eng.au.dk+45874124613210, 04.106
Skibniewski, Miroslaw JanProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementmirek@eng.au.dk+45935086763210
Stoffer, SophieInstitut for Ingeniørvidenskab - (Day)Lighting Designsophie.stoffer@eng.au.dk
Sørensen, Kenny KataokaIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringkks@eng.au.dk+45418932013210, 04.106
Tarpø, Marius GlindtvadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabmartar@eng.au.dk
Thomsen, Josephine RaunVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Designjosephine@eng.au.dk3210
Ulfkjær, Jens PederLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Monitoring and dynamicsjpu@eng.au.dk+45418931973210, 04.072
Vigsø, MichaelPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Monitoring and dynamicsmvigso@eng.au.dk+45938870303210, 05.075
Wandahl, SørenIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementswa@eng.au.dk+45418932163210, 04.118
Wang, XiaoshuaiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumxiaoshuai.wang@eng.au.dk
Yi, QianyingPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumqianying.yi@eng.au.dk
Zhang, GuoqiangSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationguoqiang.zhang@eng.au.dk+4525481821+45871577353210, 03. 129
Zhang, ZiliAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicszili_zhang@eng.au.dk+45935083343210, 04.072
Zong, ChaoGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumchao.zong@eng.au.dk