Medarbejdere Elektronik og computerteknologi

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Elektronik og computerteknologi ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Alam, MehmoodPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsmehmood.alam@eng.au.dk+45318841645125, 327
An, PengliPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicspengli_an@eng.au.dk+45718021055125, 301
Bagheriye, LeilaGæste PHDInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsbagheriye@eng.au.dk5125
Bandur, VictorPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringvictor.bandur@eng.au.dk+45935083245125, 319
Bechsgaard, Tommy KraghInstitut for Klinisk Medicin - Hjerte-, Lunge- og Karkirurgitb@clin.au.dk5125, 329
Becker, Hanna BrigittePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicshanna.becker@eng.au.dk+45935086385125, 201
Boudjadar, JalilAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonjalil@eng.au.dk+45935087265125
Christensen, Christian BechPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringcbc@eng.au.dk5125, 201B
Christiansen, Martin PeterPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonmpc@eng.au.dk5125
Christiansen, PeterPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingpech@eng.au.dk+45275929535125, 227
Dyrmann, MadsVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonmadsdyrmann@eng.au.dk5125
Ebeid, Emad Samuel MalkiPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsesme@eng.au.dk+45935080335125, 301
G. Baroumand, AmirGæstInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsagbaroumand@eng.au.dk5125
Ghasem Azar, ArminPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsaga@eng.au.dk+45935085785125, 301
Hallerstede, StefanLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringsha@eng.au.dk+45418933455125, 306
Hasanagic, MiranPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringmiran.hasanagic@eng.au.dk5125, 325
Heck, MartijnLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsmheck@eng.au.dk+45211863945125, 218
Iosifidis, AlexandrosAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonalexandros.iosifidis@eng.au.dk5125
Jacobsen, Rune HylsbergLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsrhj@eng.au.dk+45418932525125, 316
Jeppesen, Jacob HøxbroePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsjhj@eng.au.dk+45939519885125, 323
Johansen, PeterLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringpj@eng.au.dk+45418932345125, 204
Kappel, SimonPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringslk@eng.au.dk+45211863985125, 201
Karstoft, HenrikIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processinghka@eng.au.dk+45418932705125, 214
Kidmose, PrebenIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringpki@eng.au.dk+45418933215125, 205
Kragh, Mikkel FlyPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmkha@eng.au.dk+45517614555125, 227
Kristensen, MartinProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsmk@eng.au.dk+45418932585125, 216
Larsen, Jakob JuulLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingjjl@eng.au.dk+45418932735125, 210
Larsen, Peter GormProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringpgl@eng.au.dk+45418932605125, 308
Laursen, Morten StigaardPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmsl@eng.au.dk5125, 225
Lausdahl, Kenneth GuldbrandtPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringlausdahl@eng.au.dk+45418932655125, 317
Liu, JianhuiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsjianhui.liu@eng.au.dk5125, 327
Liu, LichaoPh.d.-studerendeInstitut for Geosciencelichao@geo.au.dk1120
Lucani Rötter, Daniel EnriqueLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisondaniel.lucani@eng.au.dk+45935087635125
Lundager, KatrinePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsklundager@eng.au.dk+45405168545125, 201
Ma, XiaohuiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingxma@eng.au.dk5125
Macedo, Hugo DanielPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringhdm@eng.au.dk5125, 323
Madsen, Jens KargaardIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsjkm@eng.au.dk+45418932805125, 228
Madsen, Simon LeminenPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingslm@eng.au.dk5125
Magan Madinabeitia, HectorGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemshmagan@eng.au.dk5125, 301
Mikkelsen, KaareGæstInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringmikkelsen.kaare@eng.au.dk5125, 201B
Mohammadhosseini, HakimehPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicshmohammadhosseini@eng.au.dk+4593508054+45935080545125, 201
Moradi, FarshadLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsmoradi@eng.au.dk+45418933445125, 201A
Møller Dath, SørenAkademisk medarbejderInstitut for Geosciencesmd@geo.au.dk1120
Nasserain, MahshidGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsnasserian@eng.au.dk5125
Nielsen, Erwin DanVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonerwinnielsen@eng.au.dk
Nielsen, LarsPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsln@eng.au.dk+45935084755125, 217
Nielsen, Marlene LouiseForskningsassistentInstitut for Biomedicin - Forskning og uddannelse, Sydmarlene.n@biomed.au.dk+45246123591233
Nilsson, Rene SøndergaardVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringrn@eng.au.dk5125, 317
Nyholm Jørgensen, RasmusSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingrnj@eng.au.dk+45216282775125, 225
Pedersen, Christian FischerLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Pervasive Systemscfp@eng.au.dk+45418933185125, 311
Pepe, DomenicoPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisondomenico.pepe@eng.au.dk5125
Rasmussen, SørenPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingsras@eng.au.dk5125, 217
Rotvel, CamillaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringcaro@eng.au.dk5125, 201
Skovsen, SørenVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingssk@eng.au.dk+45302366635125, E301
Sørensen, Rene ArendtVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingras@eng.au.dk5125, 301
Thule, CasperPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringcasper.thule@eng.au.dk+45418933275125, 325
Tohidi, MohammadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsm.tohidi@eng.au.dk+4593508032+45935080325125, 201
Tran-Jørgensen, Peter Würtz VintherPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringpvj@eng.au.dk+45211427305125, 317
Tønning, PeterPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicstoenning@eng.au.dk+45313897005125, 229
Wagner, Stefan RahrLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Pervasive Systemssw@eng.au.dk+45418932545125, 304
Zeinali, BehzadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsbeze@eng.au.dk+45304383785125, 201
Zhang, QiLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsqz@eng.au.dk+45418932535125, 314
Zito, DomenicoProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisondomenico.zito@eng.au.dk+45935085815125