Medarbejdere Mekanik og materialer

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Mekanik og materialer ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Ahmadi, KeivanAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designkvahmadi@eng.au.dk3210
Arabkoohsar, AhmadPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsaak@eng.au.dk3210
Balling, OleIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designoba@eng.au.dk+45217028633210, 05.171
Bartzanas, ThomasPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasthomas.bartzanas@eng.au.dk3210, 03.021
Bochtis, DionysisSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasdionysis.bochtis@eng.au.dk+45242601433210, 05.150
Andresen, GormAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsgba@eng.au.dk+45294261793210, 05.167
Bräuner, Lars ErikLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialslb@eng.au.dk+45418931833210, 05.169
Budzik, Michal KazimierzAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialsmibu@eng.au.dk+45418932173210, 05.167
Dahl, MagnusPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsmagnus.dahl@eng.au.dk3210, 05.151
de Olde, EvelienPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasevol@eng.au.dk3210, 05.102
Gervang, BoLektorIngeniørhøjskolen Aarhus Universitet - Energi- og systemdesignbge@ase.au.dk+45418931663210, 5.143
Greiner, MartinProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsgreiner@eng.au.dk+4521491002+45871555463210, 05.176
Sørensen, Claus Aage GrønSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasclaus.soerensen@eng.au.dk+4522827547+45871576383210, 05.146
Guatam, Khem RajVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemskrg@eng.au.dk3210, 05.091
Haastrup, MortenPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designmorten.haastrup@eng.au.dk3210, 05.093
Heide-Jørgensen, SimonPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialsshj@eng.au.dk
Jensen, Allan LeckSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasalj@eng.au.dk+45221616623210, 05.142
Jensen, Henrik MyhreProfessor, dr. techn.Institut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialshmj@eng.au.dk+45418932153210, 05.100
Kozarcanin, SmailPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemssko@eng.au.dk+45238674643210, 05.104
Kristensen, Erik FløjgaardAkademisk medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Managementerikf.kristensen@eng.au.dk+4522668217+45871576593210, 05.148
Kristensen, Jens KrLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Managementjkk@eng.au.dk+4525116175+4587157627L30 (8210), 31
Liu, HailiangPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemshll@eng.au.dk3210, 05.104
MA, PengyuGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticsmpyu@eng.au.dk3210
Madsen, Søren PederLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanoengineeringsma@eng.au.dk+45418931783210, 05.141
Mortensen, HenrikLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Managementhenrik.mortensen@eng.au.dk+4522668216+4587157871
Møberg, AlexPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialsalexm@eng.au.dk3210, 05.093
Nielsen, Peter StoregårdLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Managementpsn@eng.au.dk+4541122946+4587157789L30, 43
Nørremark, MichaelAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasmichael.norremark@eng.au.dk+45218460473210, 05.145
Olesen, KennetPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Mechanicskeol@eng.au.dk+45217449973210, 05.093
Oudshoorn, Frank WillemInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasfwo@eng.au.dk+4520938700
Pedersen, Hans HenrikPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitashansh.pedersen@eng.au.dk3210
Pedersen, Mikkel MeltersPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designmmp@eng.au.dk+45519489753210, 05.173
Pedersen, Rasmus HøstPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsraspe@eng.au.dk+45292079143210, 05.091
Pourmoayed, RezaPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasrpourmoayed@eng.au.dk3210, 05.150
Ringgaard, KasperPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designkri@eng.au.dk3210, 05.093
Schmiegel, JürgenLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsschmiegl@eng.au.dk+45871557823210, 05.173
Schäfer, MirkoPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsschaefer@eng.au.dk3210, 05.102
Skovsgård, Simon PeterPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialssphs@eng.au.dk+45507302513210, 05.093
Song, PengPraktikantInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticssongpsp@eng.au.dk3210
Thomsen, Dan KielsholmPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designdkt@eng.au.dk+45224318523210, 05.093
Tranberg, BoPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsbo@eng.au.dk3210
Vahdanjoo, MahdiGæstestuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Navitasmahdi.vahdanjoo@eng.au.dk3210, 05.095
Vester-Petersen, JoakimPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanoengineeringjvepe@eng.au.dk+45406850853210, 05.102
Xu, KunInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designkunxu@eng.au.dk
Zhang, XupingLektorIngeniørhøjskolen Aarhus Universitet - Maskinkonstruktionxuzh@ase.au.dk3210, 5.144
Zhou, KunPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Managementkun.zhou@eng.au.dk+4587157865