Medarbejdere elektro- og computerteknologi

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Elektronik og computerteknologi ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Aggerbo, LineInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edison
Alam, MehmoodPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsmehmood.alam@eng.au.dk
An, PengliPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicspengli_an@eng.au.dk
Andersen, Camilla ArndalPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringcaro@eng.au.dk
Aranha, Diego F.AdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisondfaranha@eng.au.dk+45 91 88 14 465125
Becker, Hanna BrigittePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicshanna.becker@eng.au.dk
Bochtis, DionysisSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumdionysis.bochtis@eng.au.dk+4524260143
Boudjadar, JalilAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringjalil@eng.au.dk+45935087265125
Chidean, MihaelaAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systems5341
Christensen, Christian BechPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringcbc@eng.au.dk5125
Christiansen, PeterPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingpech@eng.au.dk
Degli Eredi, IterioPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsideglieredi@eng.au.dk5125
Dyrmann, MadsPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmadsdyrmann@eng.au.dk5125
Farkhani, HoomanPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsfarkhani@eng.au.dk5125
Farkhani, SadafVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processing5125
Ghoreishi, MaryamVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulummgh@eng.au.dkL30
Sørensen, Claus Aage GrønSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonclaus.soerensen@eng.au.dk+4522827547+45228275475125
Hallerstede, StefanLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringsha@eng.au.dk+45418933455125
Heck, MartijnLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsmheck@eng.au.dk+45211863945125
Hernandez Marcano, Nestor JavierPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsnh@eng.au.dk5341
Hosseini, SeyedsinaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicshosseini@eng.au.dk
Hänsel, AndreasPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsa.hansel@eng.au.dk5125
Inceoglu, FadilPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsfadil@eng.au.dk5341
Iosifidis, AlexandrosAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingalexandros.iosifidis@eng.au.dk+45935088755125
Jacobsen, Rune HylsbergLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsrhj@eng.au.dk+45418932525341
Jensen, Allan LeckSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonalj@eng.au.dk+45221616625125
Jeppesen, Jacob HøxbroePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsjhj@eng.au.dk
Johansen, PeterLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringpj@eng.au.dk+45418932345125
Kappel, Simon LindVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringslk@eng.au.dk5125
Karstoft, HenrikIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processinghka@eng.au.dk+45418932705125
Khosravani moghadam, ErfanPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonkhosravanierfan@eng.au.dk
Kidmose, PrebenIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringpki@eng.au.dk+45418933215125
Kragh, Mikkel FlyPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmkha@eng.au.dk
Kristensen, Erik FløjgaardAkademisk medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumerikf.kristensen@eng.au.dk+4522668217+45871576593210
Kristensen, Jens KrLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumjkk@eng.au.dk+4525116175+45871576278210
Kristensen, MartinProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsmk@eng.au.dk+45418932585125
Kues, MichaelAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsmichael.kues@eng.au.dk5125
Kulik, TomasPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringtomaskulik@eng.au.dk
Larsen, Jakob JuulLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingjjl@eng.au.dk+45418932735125
Larsen, Peter GormProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringpgl@eng.au.dk+45418932605125
Laursen, KjeldPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicslaursen@eng.au.dk
Laursen, Morten StigaardPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmsl@eng.au.dk5125
Li, BeidiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringbeidi.li@eng.au.dk
Liu, JianhuiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsjianhui.liu@eng.au.dk
Lucani Rötter, Daniel EnriqueLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsdaniel.lucani@eng.au.dk+45935087635341
Lundager, KatrinePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsklundager@eng.au.dk+45405168545125
Ma, XiaohuiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingxma@eng.au.dk
Macedo, Hugo DanielAkademisk medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonhdm@eng.au.dk5125
Madsen, Jens KargaardIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsjkm@eng.au.dk+45418932805125
Madsen, Simon LeminenPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingslm@eng.au.dk
Mikkelsen, KaarePostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringmikkelsen.kaare@eng.au.dk5125
Mohammadhosseini, HakimehPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicshmohammadhosseini@eng.au.dk+4593508054
Moradi, FarshadLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsmoradi@eng.au.dk+45418933445125
Mortensen, HenrikLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumhenrik.mortensen@eng.au.dk+4522668216+45871578718210
Møller Dath, SørenAkademisk medarbejderInstitut for Geosciencesmd@eng.au.dk1120
Navarro Guerrero, NicolasAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingnng@eng.au.dk+45935090025125
Nielsen, LarsPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemslani@eng.au.dk
Nielsen, LarsPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsln@eng.au.dk
Nielsen, Peter StoregårdLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumpsn@eng.au.dk+4541122946+4587157789L30
Nilsson, Rene SøndergaardPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringrn@eng.au.dk
Noor, Mariam AbdiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringnoor@eng.au.dk
Nyholm Jørgensen, RasmusSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingrnj@eng.au.dk+45216282775125
Nørremark, MichaelSeniorrådgiverInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulummichael.norremark@eng.au.dk+45218460478210
Oo Htet, KaungPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronics
Osterman, Gordon KenrickPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsgko@eng.au.dk
Pedersen, Christian FischerLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Pervasive Systemscfp@eng.au.dk+45418933185341
Pedersen, Pernille KlarskovAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsklarskov@eng.au.dk+45935211585125
Pelloux-Prayer, Johan Michel AlainPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsjohanpp@eng.au.dk5125
Pourmoayed, RezaInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonrpourmoayed@eng.au.dk
Rashidi, AminPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsa.rashidi@eng.au.dk
Salmon, Mandy KerryStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineering
Schultz, Carl Peter LeslieAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringcschultz@eng.au.dk+45935088095125
Skovsen, SørenPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingssk@eng.au.dk+45302366635125, E301
Spasaro, MichelePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonmichele.spasaro@eng.au.dk
Strand, Mette LundbakInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineering
Sørensen, Rene ArendtPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingras@eng.au.dk
Talasila, Siva Rama Krishna PrasadPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsprasad.talasila@eng.au.dk5341
Teimouri, NimaVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingn.teimouri@eng.au.dk5125
Thule, CasperPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringcasper.thule@eng.au.dk
Tohidi, MohammadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsm.tohidi@eng.au.dk+4593508032+45935080325125
Tran-Jørgensen, Peter Würtz VintherPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringpvj@eng.au.dk+45211427305125
Tønning, PeterPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicstoenning@eng.au.dk
Vahdanjoo, MahdiVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulummahdi.vahdanjoo@eng.au.dk8210
Vestergaard, RasmusPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsrv@eng.au.dk
Villa-Henriksen, AndrésPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonavh@eng.au.dk
Wagner, Stefan RahrLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Pervasive Systemssw@eng.au.dk
Yazdani, NiloofarPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsn.yazdani@eng.au.dk
Zhang, QiLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsqz@eng.au.dk+45418932535341
Zhao, XiaoboPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Communications Systemsxiaobo.zhao@eng.au.dk
Zito, DomenicoProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisondomenico.zito@eng.au.dk+45935085815125