Medarbejdere elektro- og computerteknologi

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Elektronik og computerteknologi ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Aggerbo, LineInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edison
Akbari, MeysamGæstePhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsm.akbari@eng.au.dk5125
An, PengliPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicspengli_an@eng.au.dk+45718021055125
Andersen, Camilla ArndalPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringcaro@eng.au.dk5125
Becker, Hanna BrigittePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicshanna.becker@eng.au.dk+45935086385125
Bochtis, DionysisSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisondionysis.bochtis@eng.au.dk+45242601435125
Boudjadar, JalilAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonjalil@eng.au.dk+45935087265125
Christensen, Christian BechPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringcbc@eng.au.dk5125
Christiansen, Martin PeterPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonmpc@eng.au.dk5125
Degli Eredi, IterioPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsideglieredi@eng.au.dk5125
Dyrmann, MadsPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmadsdyrmann@eng.au.dk5125
Farkhani, HoomanPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonfarkhani@eng.au.dk5125
Sørensen, Claus Aage GrønSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonclaus.soerensen@eng.au.dk+4522827547+45228275475125
Hallerstede, StefanLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringsha@eng.au.dk+45418933455125
Hasanagic, MiranPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabmiran.hasanagic@eng.au.dk
Heck, MartijnLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsmheck@eng.au.dk+45211863945125
Hosseini, SeyedsinaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonhosseini@eng.au.dk
Hänsel, AndreasPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisona.hansel@eng.au.dk5125
Iosifidis, AlexandrosAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonalexandros.iosifidis@eng.au.dk+45935088755125
Jensen, Allan LeckSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonalj@eng.au.dk+45221616623210, 05.142
Johansen, PeterLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringpj@eng.au.dk+45418932345125
Kappel, SimonPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringslk@eng.au.dk5125
Karimi, HadiGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingkarimi@eng.au.dk5125
Karstoft, HenrikIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processinghka@eng.au.dk+45418932705125
Kidmose, PrebenIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringpki@eng.au.dk+45418933215125
Kragh, Mikkel FlyPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmkha@eng.au.dk+45517614555125
Kristensen, Erik FløjgaardAkademisk medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumerikf.kristensen@eng.au.dk+4522668217+45871576593210, 05.148
Kristensen, Jens KrLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumjkk@eng.au.dk+4525116175+4587157627L30 (8210), 31
Kristensen, MartinProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsmk@eng.au.dk+45418932585125
Kulik, TomasPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisontomaskulik@eng.au.dk
Larsen, Jakob JuulLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingjjl@eng.au.dk+45418932735125
Larsen, Peter GormProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringpgl@eng.au.dk+45418932605125
Laursen, KjeldPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskablaursen@eng.au.dk
Laursen, Morten StigaardPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingmsl@eng.au.dk5125
Liu, LichaoPh.d.-studerendeInstitut for Geosciencelichao@geo.au.dk1120
Lucani Rötter, Daniel EnriqueLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisondaniel.lucani@eng.au.dk+45935087635341, 15
Lundager, KatrinePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabklundager@eng.au.dk
Ma, XiaohuiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingxma@eng.au.dk5125
Macedo, Hugo DanielAkademisk medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonhdm@eng.au.dk5125
Madsen, Jens KargaardIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsjkm@eng.au.dk+45418932805125, 228
Madsen, Simon LeminenPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingslm@eng.au.dk5125
Mikkelsen, KaarePostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineeringmikkelsen.kaare@eng.au.dk5125
Mohammadhosseini, HakimehPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabhmohammadhosseini@eng.au.dk+4593508054
Moradi, FarshadLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Integrated Electronicsmoradi@eng.au.dk+45418933445125
Mortensen, HenrikLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumhenrik.mortensen@eng.au.dk+4522668216+4587157871
Møller Dath, SørenAkademisk medarbejderInstitut for Geosciencesmd@geo.au.dk1120
Navarro Guerrero, NicolasAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingnng@eng.au.dk+45935090025125
Nielsen, LarsPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsln@eng.au.dk+45935084755125
Nielsen, Peter StoregårdLandbrugsteknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumpsn@eng.au.dk+4541122946+4587157789L30, 43
Nyholm Jørgensen, RasmusSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingrnj@eng.au.dk+45216282775125
Nørremark, MichaelSeniorrådgiverInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulummichael.norremark@eng.au.dk+4521846047
Osterman, Gordon KenrickPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisongko@eng.au.dk
Pedersen, Hans HenrikPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonhansh.pedersen@eng.au.dk5125
Pedersen, Pernille KlarskovAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonics5125
Pelloux-Prayer, Johan Michel AlainPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicsjohanpp@eng.au.dk5125
Pourmoayed, RezaInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Edisonrpourmoayed@eng.au.dk
Rashidi, AminPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisona.rashidi@eng.au.dk
Schultz, Carl Peter LeslieAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisoncschultz@eng.au.dk+45935088095125
Skovsen, SørenPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonssk@eng.au.dk+45302366635125, E301
Strand, Mette LundbakInstitut for Ingeniørvidenskab - Biomedical Engineering
Sørensen, Rene ArendtVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Signal Processingras@eng.au.dk5125
Teimouri, NimaGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisonn.teimouri@eng.au.dk5125
Thule, CasperPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringcasper.thule@eng.au.dk+45418933275125
Tohidi, MohammadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabm.tohidi@eng.au.dk+4593508032+45935080325125
Tran-Jørgensen, Peter Würtz VintherPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Software Engineeringpvj@eng.au.dk+45211427305125
Tønning, PeterPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Photonicstoenning@eng.au.dk+45313897005125
Vahdanjoo, MahdiVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulummahdi.vahdanjoo@eng.au.dk
Zhou, KunPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Operations Management, Foulumkun.zhou@eng.au.dk+4587157865
Zito, DomenicoProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Electrical and Computer Engineering, Edisondomenico.zito@eng.au.dk+45935085815125