Medarbejdere Byggeri og bygningsdesign

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Byggeri og bygningsdesign ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Acharya, Kartikeya SatishPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technical Designksacharya@eng.au.dk+45935088933210
Andersen, Lars VabbersgaardProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Computional Methods in Civil Engineeringlva@eng.au.dk+45311217813210
Broe, MarieStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technical Design3210
Bucinskas, PauliusPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Computional Methods in Civil Engineeringpb@eng.au.dk
Chen, GuoxingPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationguoxing.chen@eng.au.dk
Christensen, Christina Groth BStudentermedhjælperInstitut for Ingeniørvidenskab - Sekretariatet, Navitaschch@eng.au.dk
Garcia Alvarez, MariaVidenskabelig medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - (Day)Lighting Designmaria.garcia.alvarez@eng.au.dk3210
Gautam, Khem RajPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationkrg@eng.au.dk
Georgakis, Christos ThomasProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringcg@eng.au.dk+45511574783210
Gisladottir, ArnthrudurPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsarg@eng.au.dk
Han, HuixuanGæstePhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringhhx@eng.au.dk3210
Hedegaard, Rasmus ElbækPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energyreh@eng.au.dk
Heiselberg, KasperVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technical Designkheiselberg@eng.au.dk3210
Holm, JørgenTeknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasjho@eng.au.dk+45418930563210
Høeg, Christian ElkjærPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsceh@eng.au.dk
Janusz, Paulina AgnieszkaVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringpaujan@eng.au.dk3210
Jensen, Louise Vincentia AagaardVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineering3210
Jensen, Stina RaskPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicssrj@eng.au.dk
Kabel, ThomasPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringtk@eng.au.dk
Kamari, AliakbarPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsak@eng.au.dk3210
Kania, Jakub GabrielPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringjgk@eng.au.dk
Kirkegaard, Poul HenningProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsphk@eng.au.dk+45233592233210
Knudsen, JanniePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringjahs@eng.au.dk
Knudsen, Michael DahlAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energymdk@eng.au.dk+45424051543210, 05.155
Kristensen, Martin HeinePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energymhk@eng.au.dk
Kristoffersen, Julie CarøePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringjck@eng.au.dk
Krogh, Peter GallProfessor MSOInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technical Designpkrogh@eng.au.dk+45935083913210
Li, HaoPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilation, Foulumhao.li@eng.au.dk
Maienza, CarmelaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoring3210
Matejícka, LubomírPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringlmat@eng.au.dk
Neve, Hasse HøjgaardPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementhn@eng.au.dk+4528791838
Norlyk, PeterVidenskabelig assistentInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineering3210
Olsen, PeterPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicspto@eng.au.dk+4541893276
Osterhaus, WernerProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - (Day)Lighting Designwerner.osterhaus@eng.au.dk+45418932283210
Petersen, SteffenLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energystp@eng.au.dk+45418933473210
Purup, Pil BrixPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energypil@eng.au.dk
Ramanujan, DevarajanAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technical Designdevr@eng.au.dk+45935088483210
Rasmussen, Majken KirkegårdAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technical Designmkirkegaard@eng.au.dk3210
Rong, LiAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationli.rong@eng.au.dk+45935083903210
Simonsen, Thomas RyePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringthrs@eng.au.dk+45874124613210, 04.106
Skibniewski, Miroslaw JanProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementmirek@eng.au.dk+45935086763210
Stutz, Hans HenningAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringhhs@eng.au.dk+45289922073210
Sun, HuahuaiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoring
Sørensen, Kenny KataokaIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringkks@eng.au.dk+45418932013210
Tarpø, Marius GlindtvadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringmartar@eng.au.dk
Tomasello, NicolettaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationau607056@eng.au.dk3210
Ulfkjær, Jens PederLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsjpu@eng.au.dk+45418931973210, 04.072
Vigsø, MichaelPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringmvigso@eng.au.dk
Wandahl, SørenSektionslederInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementswa@eng.au.dk+45418932163210
Wang, XiaoshuaiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilation, Foulumxiaoshuai.wang@eng.au.dk
Yi, QianyingPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilation, Foulumqianying.yi@eng.au.dk
Zhang, GuoqiangSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationguoqiang.zhang@eng.au.dk+4525481821+45871577353210
Zhang, ZiliAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicszili_zhang@eng.au.dk+45935083343210