Medarbejdere Byggeri og bygningsdesign

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Byggeri og bygningsdesign ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Acharya, Kartikeya SatishPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasksacharya@eng.au.dk+45935088933210
Andersen, Lars VabbersgaardProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitaslva@eng.au.dk+45311217813210
Chen, GuoxingPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabguoxing.chen@eng.au.dk
Cheng, QiongyiGæste PhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumqiongyi.cheng@eng.au.dk
Deng, ShuhuiGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumshuhui.deng@eng.au.dk
Garcia Alvarez, MariaVidenskabelig medarbejderInstitut for Ingeniørvidenskab - (Day)Lighting Designmaria.garcia.alvarez@eng.au.dk
Gautam, Khem RajPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitaskrg@eng.au.dk
Georgakis, Christos ThomasProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringcg@eng.au.dk+45511574783210, 05.157
Gisladottir, ArnthrudurPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasarg@eng.au.dk
Han, HuixuanGæstePhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringhhx@eng.au.dk3210
Hedegaard, Rasmus ElbækPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energyreh@eng.au.dk+45617073783210, 05.017
Holm, JørgenTeknikerInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasjho@eng.au.dk+45418930563210, 00.029
Høeg, Christian ElkjærPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasau278924@eng.au.dk
Jensen, Stina RaskPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicssrj@eng.au.dk+45935087683210, 04.072
Juul, Martin Ørum ØrhemPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringmj@eng.au.dk+45408108703210, 05.075
Kabel, ThomasInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitastk@eng.au.dk+45513445853210, 05.091
Kamari, AliakbarPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsak@eng.au.dk3210
Kania, Jakub GabrielPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringjgk@eng.au.dk+45236043573210, 04.106
Kim, OkPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energyok@eng.au.dk3210
Kirkegaard, Poul HenningProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicsphk@eng.au.dk+45233592233210, 04.072
Knudsen, Michael DahlAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energymdk@eng.au.dk+45424051543210, 05.155
Kristensen, Martin HeinePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energymhk@eng.au.dk+45237377183210, 05.017
Kristoffersen, Julie CarøePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringjck@eng.au.dk+45602004053210, 5.075
Krogh, Peter GallProfessor MSOInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technolygy Designpkrogh@eng.au.dk+45935083913210, 04.110
Li, HaoPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumhao.li@eng.au.dk
Lodahl, Michael RosenlundPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringmirl@eng.au.dk+4556404673+45515178113210, 04.106
Neve, Hasse HøjgaardPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabhn@eng.au.dk+4528791838
Osterhaus, WernerProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - (Day)Lighting Designwerner.osterhaus@eng.au.dk+45418932283210, 03.114
Pedersen, Theis HeidmannPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energythp@eng.au.dk+45208220703210, 05.017
Petersen, SteffenLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energystp@eng.au.dk+45418933473210, 03.114
Purup, Pil BrixPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Indoor Climate and Energypil@eng.au.dk3210, 05.017
Ramanujan, DevarajanAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasdevr@eng.au.dk+45935088483210
Rasmussen, Majken KirkegårdAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Socio-Technolygy Designmkirkegaard@eng.au.dk3210, 04.110
Rong, LiAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationli.rong@eng.au.dk+45935083903210, 03.129
Shi, ZhongwenGæstePhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringszwhhu@eng.au.dk3210
Simonsen, Thomas RyePh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringthrs@eng.au.dk+45874124613210, 04.106
Skibniewski, Miroslaw JanProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementmirek@eng.au.dk+45935086763210
Stutz, Hans HenningAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineering3210
Sørensen, Kenny KataokaIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Geotechnical Engineeringkks@eng.au.dk+45418932013210, 04.106
Tarpø, Marius GlindtvadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Navitasmartar@eng.au.dk
Ulfkjær, Jens PederLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringjpu@eng.au.dk+45418931973210, 04.072
Vigsø, MichaelPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Structural Dynamics and Monitoringmvigso@eng.au.dk+45938870303210, 05.075
Wandahl, SørenIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Construction Managementswa@eng.au.dk+45418932163210, 04.118
Wang, XiaoshuaiPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumxiaoshuai.wang@eng.au.dk
Zhang, GuoqiangSeniorforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Dynamics and Building Ventilationguoqiang.zhang@eng.au.dk+4525481821+45871577353210, 03. 129
Zhang, ZiliAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Tectonicszili_zhang@eng.au.dk+45935083343210, 04.072
Zong, ChaoGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Civil and Architectural Engineering, Foulumchao.zong@eng.au.dk