Medarbejdere mekanik

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Mekanik og materialer ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Abkar, MahdiAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Wind Energy and Turbulenceabkar@eng.au.dk3210
Aghababaei, RaminAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Surface Mechanicsaghababaei@eng.au.dk+45935089563210
Ahmadi, KeivanAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Vehicle and Multibody System Dynamicskvahmadi@eng.au.dk3210
Arabkoohsar, AhmadPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsaak@eng.au.dk3210
Azcoiti, SantiagoStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Design3210
Balling, OleIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Vehicle and Multibody System Dynamicsoba@eng.au.dk+45217028633210
Blevin, ThomasStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Interfaces and Adhesion3210
Andresen, Gorm BruunLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Renewable Energy and Thermodynamicsgba@eng.au.dk+45294261793210
Bräuner, Lars ErikLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Finite Element Modellinglb@eng.au.dk+45418931833210
Budzik, Michal KazimierzLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Interfaces and Adhesionmibu@eng.au.dk3210
Chen, WeiGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticswchen@eng.au.dk3210
Dahl, MagnusPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Renewable Energy and Thermodynamicsmagnus.dahl@eng.au.dk
Dias, Marcelo AzevedoAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanical Metamaterials and Soft Mattermadias@eng.au.dk+45935088763210
Fernandes, RominaPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Interfaces and Adhesion3210
Fichefeux, OlivierStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Interfaces and Adhesion3210
Filsoof, Oliver TierdadPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticsotf@eng.au.dk
Gaillard, Nicolas Guy JosephStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Interfaces and Adhesion3210
Gervang, BoLektorIngeniørhøjskolen Aarhus Universitet - Energi- og systemdesignbge@ase.au.dk+45418931663210, 5.143
Greiner, MartinProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsgreiner@eng.au.dk+4521491002+45871555463210
Haastrup, MortenAC-TAPInstitut for Ingeniørvidenskab - Vehicle and Multibody System Dynamicsmorten.haastrup@eng.au.dk3210
Heide-Jørgensen, SimonPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialsshj@eng.au.dk
Jacouton, ClementineStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Interfaces and Adhesion3210
Jensen, Henrik MyhreProfessor, dr. techn.Institut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialshmj@eng.au.dk+45418932153210
Kozarcanin, SmailPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemssko@eng.au.dk
Kruse, JohannesStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systems3210, 05.104
Laursen, Simon NørgaardInstitut for Ingeniørvidenskab - Robotics3210
Liu, HailiangPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemshll@eng.au.dk
Madsen, EmilPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticsema@eng.au.dk
Madsen, Søren PederLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanoengineeringsma@eng.au.dk+45418931783210
Mohammadrezaei Nodeh, SinaGæstePhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticssina.mrn@eng.au.dk3210
Pedersen, Mikkel MeltersAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Fatiguemmp@eng.au.dk+45519489753210
Ringgaard, KasperPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Vehicle and Multibody System Dynamicskri@eng.au.dk+4593508847
Schmiegel, JürgenLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsschmiegl@eng.au.dk+458715578205.173
Schäfer, MirkoPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsschaefer@eng.au.dk3210
Skovsgård, Simon Peter HaldPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialssphs@eng.au.dk
Thomsen, Dan KielsholmPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticsdkt@eng.au.dk
Tranberg, BoPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsbo@eng.au.dk
Vester-Petersen, JoakimPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanoengineeringjvepe@eng.au.dk3210
Victoria, MartaPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Renewable Energy and Thermodynamicsmvp@eng.au.dk3210
Voce, Nicole ElizabethStuderendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanical Metamaterials and Soft Matter3210
Wang, HaoPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Robotics3210
Wang, RiweiGæsteforskerInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticsau597990@eng.au.dk3210
Zhang, XupingLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticsxuzh@eng.au.dk+45418931673210
Zhao, KaiPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Surface Mechanicskaizhao@eng.au.dk3210
Zhu, KunPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemskunzhu@eng.au.dk