Medarbejdere mekanik

Oversigt over medarbejdere ved forskningsområdet Mekanik og materialer ved Institut for Ingeniørvidenskab på Aarhus Universitet.

NavnJobtitelEnhedE-mailTelefonMobilBygning
Abkar, MahdiAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanical Engineering, Navitasabkar@eng.au.dk3210
Aghababaei, RaminAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanical Engineering, Navitasaghababaei@eng.au.dk3210
Ahmadi, KeivanAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designkvahmadi@eng.au.dk3210
Arabkoohsar, AhmadPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsaak@eng.au.dk3210
Balling, OleIngeniørdocentInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designoba@eng.au.dk+45217028633210, 05.171
Andresen, Gorm BruunAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsgba@eng.au.dk+45294261793210, 05.167
Bräuner, Lars ErikLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialslb@eng.au.dk+45418931833210, 05.169
Budzik, Michal KazimierzAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialsmibu@eng.au.dk+45418932173210, 05.167
Dahl, MagnusPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsmagnus.dahl@eng.au.dk3210, 05.151
Dias, Marcelo AzevedoAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanical Engineering, Navitasmadias@eng.au.dk+45935088763210
Escalona Franco, Jose LuisLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanical Engineering, Navitasescalona@eng.au.dk3210
Gervang, BoLektorIngeniørhøjskolen Aarhus Universitet - Energi- og systemdesignbge@ase.au.dk+45418931663210, 5.143
Greiner, MartinProfessorInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsgreiner@eng.au.dk+4521491002+45871555463210, 05.176
Haastrup, MortenPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designmorten.haastrup@eng.au.dk3210, 05.093
Heide-Jørgensen, SimonPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialsshj@eng.au.dk
Jensen, Henrik MyhreProfessor, dr. techn.Institut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialshmj@eng.au.dk+45418932153210, 05.100
Kozarcanin, SmailPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemssko@eng.au.dk+45238674643210, 05.104
Laursen, Simon NørgaardInstitut for Ingeniørvidenskab - Robotics
Liu, HailiangPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemshll@eng.au.dk3210, 05.104
Madsen, Søren PederLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanoengineeringsma@eng.au.dk+45418931783210, 05.141
Mohammadrezaei Nodeh, SinaGæstePhDInstitut for Ingeniørvidenskab - Roboticssina.mrn@eng.au.dk3210
Olesen, KennetPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Fluid Mechanicskeol@eng.au.dk+45217449973210
Pedersen, Mikkel MeltersAdjunktInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designmmp@eng.au.dk+45519489753210, 05.173
Ringgaard, KasperPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskabkri@eng.au.dk+4593508847
Schlachtberger, David PeterPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsschlachtberger@eng.au.dk3210
Schmiegel, JürgenLektorInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsschmiegl@eng.au.dk+45871557823210, 05.173
Schäfer, MirkoPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsschaefer@eng.au.dk3210, 05.102
Skovsgård, Simon PeterPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanics of Materialssphs@eng.au.dk+45507302513210, 05.093
Thomsen, Dan KielsholmPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Machine Designdkt@eng.au.dk+45224318523210, 05.093
Tranberg, BoPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systemsbo@eng.au.dk3210
Vester-Petersen, JoakimPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Nanoengineeringjvepe@eng.au.dk+45406850853210, 05.102
Victoria, MarthaPostdocInstitut for Ingeniørvidenskab - Sustainable Energy Systems3210
Zhang, XupingLektorIngeniørhøjskolen Aarhus Universitet - Maskinkonstruktionxuzh@ase.au.dk3210, 5.144
Zhu, KunPh.d.-studerendeInstitut for Ingeniørvidenskab - Mechanical Engineering, Navitaskunzhu@eng.au.dk3210